Produkty

Plasti Dip je viacúčelový syntetický gumový náter s vysokou flexibilitou, ktorý sa dá jednoducho nanášať na vopred očistený a odmastený povrch. Táto tekutá guma sa nanáša striekaním, natieraním alebo namáčaním predmetu, čím sa vytvorí súvislá vrstva, ktorú je možné kedykoľvek dokonale odstrániť.

Odstránenie Plasti Dipu

Plasti Dip nachádza množstvo využití ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Je priľnavý na kov, drevo, sklo, textil, plasty, gumu a betón. Okrem ochrany voči korózii, navyše ponúka aj protišmykové a elektroizolačné vlastnosti. Vrstva Plasti Dipu sa voči pôvodnej veľkosti dokáže až štvornásobne natiahnuť a takisto odoláva teplotám v rozmedzí -34°C do 93°C, preto zostáva pružný a nezačne sa trhať či praskať ani za extrémnych podmienok.

 

VYUŽITIE PLASTI DIPU

Využitie Plasti Dipu je širokospektrálne. Bez problému sa dá aplikovať na kov, gumu, drevo, plasty, sklo, kameň a podobne. Po praktickej stránke sa vďaka svojím vlastnostiam využíva napríklad ako ochrana voči korózii, vyblednutiu laku,  oxidácii plošných spojov, ale aj na izoláciu vodičov a elektrických spojov. Poslúži aj ako protišmyková vrstva pre úchop ručného náradia a všade kde to je potrebné. Svoje využitie si nájde aj v modelárstve, práve kvôli možnosti dokonalého odstránenia a jednoduchej aplikácie. V neposlednom rade sa veľmi dobre uchytil vo svete motorizmu, najmä z dizajnových dôvodov, vďaka matnému vzhľadu. Okrem toho, že vzhľad Vášho auta neberie nový rozmer,  jeho pôvodný lak bude nayvše chránený voči odskakujúcim kamienkom, bezohľadným vodičom na parkoviskách a podobne.

 

VLASTNOSTI PLASTI DIPU

Vrstva Plasti Dipu je odolná voči vplyvom počasia (UV žiarenie, voda, vietor…), zmenám pH (kyslé/zásadité látky), soli, treniu a má aj elektroizolačné vlastnosti. Problém nepredstavuje ani umývanie vysokotlakovými čističmi (WAP), prípadne v dotykových autoumyvárkach („kefy“), aj keď sa to z dlhodobého hľadiska neodporúča.

Ostatné vlastnosti:

 • Pružnosť: 3740 psi (norma ASTM D-638)
 • Predĺženie: 430% (norma ASTM D-638)
 • Odpor voči treniu: výborný (norma ASTM D-3170)
 • Odpor voči rezaniu: veľmi dobrý (norma ASTM D-1044)
 • Chemická odolnosť: kyseliny a alkalicke látky: výborná
 • Odpor voči soľnému postreku: nad 1000 hodín (norma ASTM D-117)
 • Odpor voči poveternostným vplyvom: 7-10 rokov (norma ASTM G-53)
 • Teplotný rozsah použitia: -34°C až 93°C
 • Pevné látky: 24% (z celkovej hmotnosti)
 • Povrch: matný
 • Test tvrdomerom: A70 (norma ASTM D-2240)
 • Výdatnosť: 1,86 m^2 / liter pri hrúbke 0,127mm
 • Izolačné vlastnosti: 1400 V / 0,0254 mm (norma ASTM D-149)

 

ODSTRÁNENIE A OPRAVA PLASTI DIPU

Najzaujímavejšou vlastnosťou vrtsvy Plasti Dip je možnosť úplného a nenáročného odstránenia bez poškodenia pôvodnej vrstvy. Pri dostatočnom počte vrstiev je možné Plasti Dip dokonca stiahnuť v jednom kuse. Plasti Dip nezanecháva na podklade žiadne stopy, žiadne škvrny, či lepidlo ako je tomu pri fóliach.  V prípade poškodenia už existujúcej vrstvy Plasti Dipu, nie je potrebné prestriekať celú časť nanovo, ale poškodenie je možné jednoducho opraviť lokálne.

 

PRÍPRAVA POVRCHU

Vo všeobecnosti stačí povrch dôkladne umyť a odmastniť. Kovové predmety bez povrchovej úpravy odporúčame najprv zbaviť korózie. V prípade, že sa chystáte aplikovať Plasti Dip na karosériu / disky Vášho auta, tak nie je potrebné žiadne brúsenie pôvodného laku, tmelenie, ani nič podobné.

 

SPÔSOB NANÁŠANIA

Striekaním:
Sprej pred použitím poriadne pretrepte. Plasti Dip aplikujeme na očistený a odmastený povrch, v bezprašnom prostredí, ideálne izbovej teploty. Nanášajte rovnomerne, zo vzdialenosti približne 25-40 centimetrov, ľahkými pohybmi nad povrchom. Pri nanášaní držte dózu stále zvisle. Nanášajte v minimálne 4-6 vrstvách podľa potreby. Jednotlivé vrstvy nechajte schnúť minimálne 15 minút, poslednú aspoň 4 hodiny.

Namáčaním:
Aby ste predišli vzniku vzduchových bublín, Plasti Dip pred každým použitím poriadne premiešajte. V prípade potreby použite riedidlo pre syntetické farby. Ponorte predmet do požadovanej hĺbky na cca 10 sekúnd, potom vyberte a nechajte schnúť cca 30-40 minút, tento postup opakujte 2-3 krát. Nechajte schnúť 4-12 hodín.

Natieraním:
Pri natieraní štetcom odporúčame max. 25% riedidla. Pred každým použitím Plasti Dip poriadne premiešajte. Jednotlivé vrstvy nechajte schnúť 10-20 minút a nanášajte na seba až do požadovanej hrúbky. Poslednú vrstvu nechajte schnúť 4-12 hodín.

 

AKO RIEDIŤ PLASTI DIP?

Na riedenie farby Plasti Dip je určené Plasti Dip riedidlo (alebo alternatívne riedidlo S6001). Pomer riedenia závisí od spôsobu nanášania. Pri použití striekacích zariadení WAGNER odporúčame pomer 1:1.